Admin/ 29 srpna, 2022/ Blog

Přerostly vám úvěry přes hlavu? Není to dobrá situace, ale důležité je postavit se situaci čelem a snažit se ji řešit. Pokud prokážete zájem v mezích legislativy své dluhy vyřešit, můžete se propracovat k oddlužení. Zabere to čas, ale po čase se budete moci opět svobodně nadechnout.

Základem je udělat si ve svých věcech pořádek. Existuje celá řada dluhových poraden, kde zdarma poradí těm, kteří se dostali do chronických potíží a nejsou schopni své závazky řádně plnit. Jak uvádějí odborníci, často dlužníci ani nevědí, komu a kolik peněz vlastně dluží. I proto vznikla služba NejsemDlužník.cz.

Pokud si nejste jisti, komu dlužíte a jaká je aktuální dlužná částka po splatnosti, je žádost o výpis NejsemDlužník.cz to pravé řešení. Během několika minut díky ní získáte kompletní přehled závazků po splatnosti. Vyplnění žádosti o výpis zabere jen pár minut a vy dostanete do e-mailu výpis z negativních registrů SOLUS, z Centrální evidence exekucí i z Insolvenčního rejstříku.

Komunikujte s věřiteli

S výpisem evidovaných dluhů po splatnosti můžete vzít situaci do svých rukou a začít ji řešit. Vždy je důležité začít komunikovat s věřiteli, zjistit možnosti sestavení individuálního splátkového kalendáře a vyrovnání dluhů po splatnosti. Pokud si nevíte rady, poslouží výpis NejsemDlužník.cz pracovníkům dluhové poradny, kteří vám s řešením situace mohou pomoci.

Pořádek dělá přátele

Službu NejsemDlužník.cz můžete využít i v jiných situacích. Pokud se vám podaří dostat své dluhy pod kontrolu, hodit se vám může v budoucnosti například při žádosti o pronájem nemovitosti, když chcete prokázat svou dobrou platební morálku. Posloužit může i firmám a podnikatelům při prokazování dobré platební morálky v obchodních vztazích.

Share this Post